Ģimenes tiesības

Tiesu prakses joma, kas regulē attiecības starp partneriem, vecākiem un bērniem, aizbildņiem un viņu aizbilstamiem.

Ģimenes tiesību jomas speciālisti nodarbojas ar jautājumiem, kas saistīti ar starppersonu attiecībām – laulību, vecāku stāvokli, aizbildnību. Ģimenes saišu esamība starp juridiskajos strīdos iesaistītajām pusēm bieži noved pie pārlieku emocionālām un ilgstošām tiesvedībām. Taču mūsu juristi ir gatavi palīdzēt atrisināt ģimenes attiecībās radušos juridisko problēmu bez psiholoģiska diskomforta un pēc iespējas īsākā laikā. Visbiežāk sastopamās problēmas, kas mums jārisina, ir šķiršanās, bērna aizbildnība, bērna uzturlīdzekļi un finansiāls atbalsts vecākiem, kuri nevar par sevi parūpēties.

Mūsu juristi palīdzēs Jums izpētīt un aizstāvēt Jūsu tiesības, slēgt izdevīgus līgumus un rast kompromisu vissarežģītākajās situācijās. Nepieciešamības gadījumā nodrošināsim juristu, kas pārstāvēs Jūsu intereses tiesā.

Alimenti

Tie ir finanšu līdzekļi, kas vecākam, kurš nedzīvo kopā ar bērnu, ir pienākums maksāt par viņa uzturlīdzekļiem. Ja šāda persona atsakās pārskaitīt naudu, otram bērnu vecākam vai aizbildnim ir tiesības vērsties tiesā. Visbiežāk šādas procedūras tiek veiktas ar mērķi noteikt taisnīgu alimentu apmēru, kā arī iekasēt līdzekļus nemaksāšanas gadījumā.

Bērnu aizgādības tiesības

Laulības šķiršanas gadījumā vecākiem ir jānosaka, kurš būs atbildīgs par kopīgā bērna turpmāko aizbildnību, finansiālo atbalstu un citu ar bērnu audzināšanu saistītu jautājumu risināšanu. Emocijas nereti liedz vecākiem šādās situācijās rast kompromisu, tāpēc īpaši aktuāla būs pieredzējuša jurista palīdzība.

Paternitātes noteikšana

Nepieciešamība pēc juridiskas procedūras paternitātes noteikšanai parasti ir saistīta ar šāda ieraksta neesamību bērna dokumentos, kā arī ar aizgādības tiesību piešķiršanu un alimentu iekasēšanu. Lai apstiprinātu apsūdzētā un bērnu asinsradniecību, tiesa var pieprasīt DNS testu.

Aizbildnība

Tas ir nepilngadīgo vai rīcībnespējīgo personu personisko un mantisko tiesību aizsardzības veids, kad atbildība par šo funkciju veikšanu tiek uzlikta oficiālajam pārstāvim. Aizbildni var iecelt tikai tiesa. Nepieciešamība identificēt šādu personu rodas, piemēram, ja bērna tēvam un mātei tiek atņemtas vecāku tiesības vai viņi tiek atzīti par nepieskaitāmiem.

Laulības šķiršana un mantas dalīšana

Laulības šķiršana bieži noved pie nepieciešamības noteikt bijušo laulāto tiesības uz kopīgu īpašumu. Grūtības šādā situācijā nereti rodas, mēģinot apliecināt, ka konkrēts objekts ir iegūts kopīgas dzīves laikā, nosakot saistības saistībā ar parādiem vai sadalot īpašumu, kas tiek pārstāvēts, piemēram, dzīvojamā nekustamā īpašuma veidā.

Lūgumraksts par ierobežošanas aizliegumu

Šāda veida prasības parasti iesniedz personas, kuras ir cietušas fiziski vai psiholoģiski vardarbīgi. Ja šādi draudi tiks atzīti par reāliem, tiesa liks apsūdzētajam aizliegt tuvoties cietušajam, lai novērstu iespējamo vardarbību. Aizliegums var attiekties uz zvaniem, saziņu sociālajos tīklos un citiem saziņas veidiem, un tā maksimālais derīguma termiņš sasniedz 36 mēnešus.

Nosūtīšana uz pansionātu

Ja vecāka gadagājuma pretendents nevar patstāvīgi parūpēties par sevi un viņam nav tuvu radinieku, kas to varētu izdarīt, persona tiek nosūtīta uz pansionātu. Taču ievietošanai šādā institūcijā ir nepieciešama paša sirmgalvja piekrišana, kā arī lēmums par viņa uzturēšanas finansēšanu – tas var būt ģimenes locekļi vai valsts.

Saņemiet profesionālu risinājumu savām juridiskajām problēmām jau šodien!